Propere, blote voeten.

Kom je naar je eerste (proef)les? Vul het registratieformulier in zodat je in orde bent voor de verzekering.

Je vindt Suishin Dojo in de sporthal van Lembeke, naast de voetbalvelden en de lagere school. Er zijn twee parkings vlakbij, die aan de school en die aan de kerk. Tijdens de kermis of de Speculoosfeesten is parkeren gemakkelijker langs de Kerkakkerstraat. Je bereikt de ingang dan via de Joker-serviceflats.

Als je de sporthal binnenstapt, vind je tegenover de lift een bord waarop de kleedkamers worden aangeduid per club. In de kleedkamers vind je vast wel een paar van onze leden, spreek hen gerust aan, ze zullen je graag begeleiden tot aan de dojo. Voor je eerste les volstaat losse kledij, liefst een T-shirt en een joggingbroek. Om verwondingen te voorkomen dragen we geen juwelen tijdens de training.

De les vindt plaats op de eerste verdieping. Die zaal bestaat uit twee delen. Vind je ons niet in het eerste deel? Ga dan naar het tweede deel.

Alvorens we de les starten, leggen we de nodige matten (tatami). Dat doen we samen en zien we als het klaarmaken van de dojo (plaats waar we iets leren) voor de les. Eens de dojo klaar is, gaat iedereen op een rij zitten in seiza (de Japanse, traditionele, zittende houding).

De les wordt geopend door een groet naar de shomen, dat is de plaats waar de foto staat van o’sensei, de grondlegger van aikido, gevolgd door een speciale groet, waarbij we onze aandacht richten in de 6 richtingen (voor, achter, links, rechts, boven en onder) door 6 keer in de handen te klappen. Daarmee openen we de les, en laten we het leven buiten de dojo even achter ons.

Na de begingroet starten we de les met een opwarming. Ze zorgt ervoor dat ons lichaam soepel, open en ontspannen is. Zodra we goed zijn opgewarmd, zal de lesgever het signaal geven om de les te starten. Probeer tijdens de les gewoon mee te volgen, het wijst zichzelf wel uit.

Op het einde groeten we weer en ruimen we samen de tatami op.

Een aantal weetjes over het oefenen in een traditionele dojo

  • Veiligheid is een topprioriteit. Behandel elkaar met respect, we zijn tenslotte met een krijgskunst bezig.
  • Probeer zoveel mogelijk in stilte te trainen. Gun jezelf de tijd om te leren, aikido leer je immers het beste met het lichaam, en dat vraagt wat tijd.
  • Loop niet op blote voeten naast de mat, breng slippers mee. We houden de matten graag proper.
  • Wanneer je de dojo binnenstapt of verlaat, is het gebruikelijk om een bescheiden buiging richting shomen te maken, als teken van respect en sereniteit.

Proef alvast van jouw eerste aikidoles in onze virtuele dojo (YouTube, 14:34).

Tomita sensei heeft bij de oprichting van zijn school, Ban Sen Juku, een tekst geschreven over de essentie van budo (vaak vertaald als krijgskunst) en het gedrag van een aikidoka, of zelfs van een samoerai: reigi.

Advertentie